Translate

Ściółka dla drobiu i innych ptaków hodowlanych
Ściółka trocinowa to zdobywająca coraz większe uznanie w hodowlach rozwiązanie, którego popularność rożnie z tygodnia na tydzień. Nie się co dziwić, gdyż jest to praktyczny i stosunkowo tani środek poprawiający zdrowie ptaków i przynoszący niezwykle dużo korzyści, a tym samym większy dochód dla właściciela hodowli. Dlaczego więc warto zainwestować w wysokiej jakości produkt jakim jest ściółka Poldrex Higienic?

Zacznijmy od tego co powinno być najważniejsze w każdej hodowli – nie tylko hodowli ptaków: ich zdrowie. Czemu właściwie mielibyśmy w to inwestować, skoro i tak ptak jest chodzącym kawałkiem mięsa lub maszynką do robienia jajek? Odpowiedź jest niezwykle prosta – zdrowy ptak to ładny ptak. Jeśli sprzedajemy mięso drobiowe to nasz klient nie ocenia jakości towaru po ładnym upierzeniu, lecz po jakości mięsa jakie do niego dostarczamy. To samo tyczy się produkcji jaj – ładnie wyglądające jaja, np. kurze nawet w odczuciu klienta końcowego są smaczniejsze, nawet jeśli nigdy ich nie jadł. Jest to podejście psychologiczne, które wykorzystywane jest w każdej gałęzi rynku. To co ładne łatwiej sprzedać.

Ptaki hodowane na ściółce trocinowej (głębokość ściółki nie ma znaczenia, gdyż powinna ona być dobierana do gatunku ptaków znajdujących się w hodowli) zdecydowanie lepiej znoszą warunki panujące w halach czy też klatkach niż te hodowane w systemie bezściółkowym. Ściółka dla zwierząt Higienic to znakomity izolator, pozwalający na utrzymanie zwierzęciu odpowiedniej temperatury ciała. Nie zapominajmy że wiele gatunków ptaków hodowlanych bardzo często leży przez co może szybko wychładzać sobie organizm przy bezpośrednim kontakcie z podłożem.
Dodatkowo trociny działają jak materac, a dzięki temu na ciele ptaków nie pojawiają się pęcherze i inne niedoskonałości wpływające bezpośrednio na cenę.

Jedną z kolejnych zalet hodowli w systemie ściółkowym firmy Poldrex jest łatwość utrzymania wysokiego poziomu higieny, a tym samym minimalizacja kosztów pokrywających wydatki na zwalczanie chorób. Ściółka trocinowa znakomicie pochłania nie tylko wilgoć znajdującą się w odchodach ptaków hodowlanych, ale również hamuje rozwój bakterii. Redukuje ona również nieprzyjemny zapach, który bez ściółki może być nie tylko utrapieniem dla człowieka, ale również dla samych ptaków.

Nie należy zapominać również o bardzo prostym sposobie zachowania czystości. Zabrudzoną ściółkę wystarczy usunąć, a jej brak uzupełnić świeżymi trocinami. Dzięki temu same ptaki, jak również składane przez nie jaja są niezwykle czyste. Zużyta ściółka to wspaniały obornik, jaki można używać w ogrodzie. Można go składować przez kilka miesięcy, a po przerobieniu do przez bakterie powstaje niezwykle wartościowy nawóz, który nie zakwasza gleby.
Istnieje również możliwość wykorzystania go jako paliwa do ogrzewania pomieszczeń. Dzięki temu spadają koszty samego ogrzewania, a zakup pieców umożliwiających i efektywne spalanie niezwykle szybko się zwraca.

Jeżeli ściółka trocinowa zostanie ubita przez zwierzęta powinna ona być zruszona grabiami, dzięki czemu ponownie stanie się miękka i będzie się znakomicie wietrzyć. W przypadku ptaków grzebiących problem ten jest rozwiązywany przez same ptaki, które nieustannie zruszają ściółkę na całej jej powierzchni i głębokości.

Stosowanie ściółek Higienic do hodowli ptaków to znakomite rozwiązanie. Ptaki są zdrowsze, ładniejsze przez co jest je zdecydowanie łatwiej sprzedać. Powstały obornik można użyć jako paliwo do ogrzewania pomieszczeń hodowlanych, a sam zakup ściółki szybko się zwraca. Dzięki temu możemy dostarczać wyższej jakości produkt nie ponosząc przy tym większych kosztów.

Pamiętajmy jednak, że nie każda ściółka jest dobra. Higienic to specjalnie przyszykowane ściółki dla zwierząt. Ich stopień odpylenia jest niezwykle wysoki, a używanie tylko i wyłącznie naturalnych składników, bez chemicznych dodatków. Jesteśmy liderem w dostarczaniu ściółek dla polskich i zagranicznych hodowców. Mamy wieloletnie doświadczenie i zawsze pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie gwarantujące najwyższą oszczędność i zysk.