Translate

Ściółka trocinowa dla zwierząt hodowlanych
Każde zwierze hodowlane musi mieć zapewnione odpowiednie warunki podczas całego swojego życia, ale nie tylko niezbędne minimum określane przepisami prawa, ale przede wszystkim warunki które pozwolą jego bezstresowe dorastanie i zapewniają maksimum higieny. Każdy w końcu wie, że zdrowe i zadbane zwierze wygląda znakomicie, a wpływa to bezpośrednio na cenę jakie można za nie uzyskać. Dodatkowo nie należy zapominać, że hodowców trzody chlewnej jest wielu, a konkurencja nie śpi. Jest to jeszcze jeden powód dla którego warto podczas całego procesu hodowli dbać o zwierzęta.

Co zrobić, aby zagwarantować najlepsze warunki dla zwierząt hodowlanych? Pierwszym warunkiem jest wielkość pomieszczenia. Przy zbyt małych pomieszczeniach zwierze nie może swobodnie się przemieszczać, obracać i utrzymywać kontaktu wzrokowego z innymi osobnikami. Wpływa to stresująca na niego, a nie jest to zdrowe, nie tyle co pod względem zdrowia fizycznego, ale przede wszystkim zdrowia psychicznego.

Drugim ważnym czynnikiem, jest zapewnienie odpowiedniej higieny w pomieszczeniu, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie zwierzęcia oraz jego wygląd. Prostym rozwiązaniem tego problemu jest stosowanie systemu ściółkowego poprzez stosowanie ściółki trocinowej Hygienic firmy Poldrex.
Jest to jeden z najbardziej ekologicznych i ekonomicznych rodzajów podłoża jaki można spotkać na rynku. Pozwala ona w łatwy sposób odizolować ciało zwierzęcia od podłoża, na którym jak wiemy rozwijają się różnego rodzaju organizmy (zarazki, bakterie, grzyby itd.) oraz zapewnić właściwą izolację termiczną nie pozwalając na wychłodzenie ciała zwierzęcia.

System trocinowy Hygienic to wysokiej jakości produkt, którego parametry znacznie przewyższając wióry dostarczane bezpośrednio po obróbce drewna. Najbardziej szkodliwym dla każdego zwierzęcia jest pył, który wzbija się w powietrze dostając się do różnych części ciała (w tym płuc), osadza się na zwierzętach w całym pomieszczeniu. Jest niezwykle szkodliwy składnik trocin, powodujący choroby, uczulenia a nawet mogący spowodować śmierć zwierzęcia.
Z tego właśnie powodu system ściółkowy Hygienic posiada niezwykle wysoki stopień odpylenia, dzięki czemu w trocinach i wiórach wchodzących w skład ściółki pył właściwie nie występuje. Oznacza to, że przy stonowaniu produktów firmy Poldrex nie należy obawiać się o negatywne skutki mogące wystąpić podczas stosowania pseudo ściółek dostępnych w „okazyjnych cenach”.

Jakie są zalety stosowanie systemu ściółkowego w postaci ściółki trocinowej Hygienic. Pierwszą i najważniejszą cechą jest niezwykłą chłonność ściółki trocinowej. Oznacza to, że minimalizuje ona nieprzyjemne zapachy w pomieszczeniach a tym samym minimalizując liczbę much, które mogą roznosić różne choroby. Mokrą trocinę (wilgotną) należy usunąć a jej brak uzupełnić świeżą ściółką.
Samych korzyści płynących z używania ściółek dla zwierząt Hygienic jest wiele:
- ściółka odznacza się niezwykłą chłonnością
- nie wymaga częstego czyszczenia boksów a tym samym oszczędza czas
- oszczędza miejsce do składowania, ponieważ jest ona dostarczana, przechowywana w zamkniętych i zawsze czystych i ofoliowanych opakowaniach
- zwierzęta są zdrowsze i czystsze
- ściółka utrzymuje optymalny mikroklimat w pomieszczeniu, redukując zapach amoniaku, tym samym eliminuje nieprzyjemną woń w pomieszczeniu oraz jego otoczeniu

Co jednak zrobić ze zużytą ściółką? Istnieje kilka sposobów jej wykorzystania. Najbardziej popularnym jest użycie jej jako nawozu do roślin. Wbrew powszechnie znanej opinii ściółka trocinowa nie zakwasza gleby, co było do tej pory jedną z obaw rolników i ogrodników. Drugim sposobem jest wykorzystanie ściółki jako materiału opałowego do specjalnych kotłów. Oznacza to, że przy większych hodowlach możliwe jest ogrzanie pomieszczeń przy użyciu tego co do tej pory uważana za problem. Jest to znakomite rozwiązanie pozwalające na zaoszczędzenie dużych pieniędzy i poprawie ekologii gospodarstwa.